po naleśniku

Lokal „po naleśniku” to bistro zlokalizowane w odnowionym centrum handlowym „City Meble” w Gdańsku. Wnętrze ma swobodny  charakter, oferując wachlarz naleśnikowych wariacji w wysmakowanym wnętrzu. Dla jednych będzie to tylko odpoczynek przy kawie  podczas zakupów dla innych miejsce, do którego warto wracać na smaczne naleśniki w wersji słooooodkiej i wytrawnej. W sezonie letnim na pewno wiele osób rozsmakuje się w kolorowych, rzemieślniczych lodach.

We wnętrzu połączono paletę delikatnych kolorów z użyciem klasycznych materiałów tworząc zrównoważoną atmosferę. Aby ocieplić wysoki, przeszklony lokal wykorzystano naturalne, bejcowane drewno i meble tapicerowane między innymi długą, wygodną ławę przy witrynie. Jasne kolory w odcieniach błękitu podkreślają dzienną funkcję lokalu. Pastelowe ściany, wybarwienia krzeseł i dodatków to hołd dla naleśnikowych i lodowych słodkości w różnej postaci. Wafelki, jagody, rożki
i posypki, we wnętrzu króluje smakowita geometria. Dynamiczne kąty zastosowane w sposobie ułożenia posadzki, kafli, podziałach na ścianie oraz nacięciach w drewnianych panelach sprawiają, że wnętrze jest ciekawe i żywe i upodabnia się do serwowanych delikatesów.
Pomieszczenie jest przestronne i komfortowe. Przeszklona witryna obłożona perforowanymi, metalowymi panelami rysuje  zachwycającą  kompozycję świateł i cieni. Smacznego.

Projekt powstał we współpracy z Bartoszem Kisielem.
foto: Marika Morawiec
drewno: This is Wood

 

Kategoria